Kažin, kiek kainuoja vaikas? Toks dar visai geras, vienas šeimininkas, nedaužtas, visi privalumai, po kapitalinio. Daugiau, nei pusantro šimto tūkstančių pinigų. Čia taip truputėlį su juodu humoru kalbu apie vaiką, sulaukusį palaikymo ir paramos. Labai džiagiuosi, kad viskas pavyko. Jau nemažai laiko praėjo, naujienų puslapyje jokių, tai tikiuosi viskas gerai. Dėl viso pikto pasiunčiau užklausą jo mamai, gal bus daugiau žinių.

Per Discovery žiūrėjau laidą apie elektromobilius. Geras dalykėlis - jokių dūmų, jokių smarvių, jokio triukšmo. Idealu. Kai kas, spėju, netgi sakytų, iDealu. Norėjau kaip nors įterpti ir dominuojančią sistemą, bet negalėjau neprisiminti palyginimo.

Bet dabar galvoju, kad tokie tylūs automobiliai nebūtų taip šaunu. Prisimena epizodas, kaip šviežiai iškritusiu sniego važiuoja automobiliai. Kaip vaiduokliai. O jei visi automobiliai judėtų kaip šešėliai? Pėsčiuosius nutrenkinėtų be įspėjimo. Manau, bus privaloma „įsigarsinti“ savo elektromobilį. Gal net ir verslas koks susikurs - prekyba automobilių variklių melodijomis. Iš fabriko išriedės automobiliai su paprastu blerbimu, o norint, jį bus galima pasikeisti į labiau patinkantį polifoninį. Azartiškesni rinksis Ferrari Enzo variklio griausmą, snobiškesni - Aston Martin DB9 urzgimą.

Kur tylos tikrai reikėtų daugiau, tai kompiuteriams. Sutinku, ūžesys gal ir ramina, bet mechaniniai prietaisai, ventiliatoriai yra taip nemodernu, netgi drįsčiau sakyti, nevebdunuliška. Tikiuosi sulaukti laiko, kai dirbtiniai deimantai tiek atpigs, kad iš jų bus galima gaminti procesorių radiatorius. Nes deimantai 10 kartų geriau praleidžia šilumą, nei aliuminio lydiniai, iš kurių gaminami mūsų, paprastų mirtingųjų, radiatoriai. Gvinėjoje išgaunama daug deimantų ir ten yra pusė pasaulio aliuminio išteklių. Gražus pavadinimas - Gvinėja*…

Kur tylos galėtų būti mažiau, tai artimų žmonių santykiuose. Ne, šaukti nereikia, tiesiog kalbėtis daugiau. Pasakyti savo lūkesčius ir norus. Atleisti pavadį. Leisti gyventi. Būtent tokia tvarka. Nesuteikus pakankamai žinių, pažintis su išoriniu pasauliu gali baigtis liūdnai. Jei tėvai neprižiūri vaikų, jų vaikai skęsta balose**. Arba jei pasako tik, kad gatvę reikia pereiti per „zebrą“, vaikai tampa zuikiais lempų šviesoje. Dairytis kairėn ir dešinėn? Žiūrėti ar nėra artėjančių automobilių? O kam? Jei nutrenks perėjoje, kaltas bus vairuotojas.
Kai pėstįjį partrenkia automobilis, labai dažnai batai nusiauna nuo kojų. Dramatiškas kadras - vaikiški batukai zebro fone.


* Nemaišyti su Pusiaujo Gvinėja.
** mangustos Čiučiundros frazė iš seno animacinio filmuko.

Patiko (0)

Rodyk draugams