Norėjau anksčiau parašyti, kai dar Berlyno sienos metinės buvo aktuali tema, panagrinėti sienų, kaip tokių, reikšmę ir išliekamąją vertę. Nespėjau. Atguliau truputį ilgesniam laikui. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į internetą.

Pasižiūrėjau daugiau teliką.

Kai transliuojama skaitmeniniais kanalais, pasidaro svarbu tik transliuojamos programos, o ne vaizdo ir garso kokybė. Nors turiu pastebėti, kad tingima sutvarkyti garsą, kad visos laidos ir filmai būtų prieinami lietuviškai pagal nutylėjimą. Kai 2012 metais bus atsisakyta analoginių siųstuvų, tikėkimės, bus padėtis patvarkyta. O beje, nuo šių metų gruodžio pirmos dienos, t.y. po savaitės, transliacijas analoginiu siųstuvu nutrauks LTV2 kanalas. Suprantama, krizė, pinigų vos užtenka tarybos narių daugiatūkstantinėms algoms, bet tokį kultūrocidą vykdyti tikrai negražu.

Daugiau pažiūrėjau ir Lietuvos ryto TV. Užsikabinau už šio kanalo labiausiai dėl Berlyno sienos griūties 20-mečio minėjimo. Labai gražu iš jų pusės, kad nepatingėjo, nors iš esmės bereikalingą, reporterę nusiųsti.  Ir daug žmonių kalbino. Deja, „Kas tu toks?“ žaidime tokių asmenybių ir pokalbių nebūna;) Dar žinios patinka, nes jas anksti rodo. Ir kartais jas skaito, mano nuomone, geriausias skaitovas Marijos žemėje (po a.a. Arno Roseno) A.Kavaliauskas.
O vakar perskaitęs bėgančioje eilutėje pranešimą apie kažkokio vyro siautėjimą Leningrade, mintyse sarkastiškai pavadinau šį kanalą komjaunimo tiesos televizija.

Edukacinių laidų badą nacionalinėje televizijoje bandžiau kompensuoti TVP laidomis. Truputį su pavydu žiūrėjau ruošiamas programas, jų kokybę, galų gale patriotizmą ir lingavau galva bo to proszę pana nie jest telewizja nasza…

O šiandien per LNK dar apie NSO asmenis šnekėjo. Ar reikia propaguoti jų gyvenimo būdą? Gaila, kad nė vieno NSO piliečio nepažįstu, turėčiau labiau pagrįstą nuomonę. Buvo vienas iš ne-tiek-jau-ir-daug-kad-pasivadinčiau-šalininku atvejų, kai sutikau su Marijos Aušrinės Povilionienės nuomone ir su kreiva šypsena žvelgiau Dalios Teišerskytės pusėn. Su derama pagarba, žinoma.  Bet vistiek, kol turėsim tik tokias nacionalines vertybes, šviesios dienos nematysim.

TV6 pasišiukšlino, pradėjusi rodyti naujas(-nes) „Top Gear“ serijas ir paskui vėl sugrįžusi prie senienų. Bet tiek jau to, nereikia sekti subtitrų medžiojant klaidas, ir galima mokytis išraiškingai skaitomą tekstą mintinai.

TV1 džiugina kartojamomis „Draugų“ serijomis. Hey, dabar aš kaip jie, mums visiems dabar 30 :) Ne iš tikrųjų, jie dabar vyresni, bet tos serijos eina:)

O TV3, kartodama „Simpsonus“ nuo pat pradžių, džiugina mažiau. Ne dėl to, kad būtų pabodę, o dėl įgarsintojo. Tikiu, dar daugelis atsimena Kristijoną Karinauską. Tai va štai. Verčiau jau būtų originalo kalba. Listen. Speak.

Planuoju gulimą darbo vietą įsirengti. Suprask, nešiojamą kompiuterį gauti. Na gerai, ne gauti, o įsigyti. Dar ne vėlu netgi pareklamuoti. Tiksliau tik uždėsiu nuorodą, vedančią į vykstančios akcijos puslapį. Jei reklama jus sugundė, smagu būtų perskaityti apie tai ir komentaruose.

Jau norėjau kilti nuo kėdės, bet prisiminiau dar vieną dalyką, privertusį mane nusišypsoti. Bet ta blogąja prasme. Lietuvos talentai. Siųsti Virgį vietoj Girmantės?! Na ką gi, neįgaliųjų integracija visuomenėn vyksta pilnu tempu. <sarcasm> O dar sako, kad visuomenė pas mus netolerantiška…</sarcasm>
Plačiau šiuo klausimu rašoma čia ir čia

P.S. Pavadinime minimas brangakmenis ─ nefritas.

Patiko (0)

Rodyk draugams