Viename mano mėgiamiausių portalų yra skyrelis, skirtas paranormaliems reiškiniams ir sąmokslo teorijoms aptarinėti. Jei paranormalūs reiškiniai, išsiaiškinus faktines aplinkybes, galiausiai tampa normaliais, sąmokslo teorijos tokios savybės neturi. Dažniausiai dėl faktinių aplinkybių trūkumo/nebuvimo. Slenka amžiai, o sąmokslo teorijų nemąžta, veikiau atvirkščiai. Gerbiamas akademikas aptaria tai čia ir tęsia čia. Po tiekos amžių žinome, kas pirmas paminėjo sąmokslą ir žinome, kad jis dar neįvykdytas. Bet tebegyvuoja ir nė nežada nuslopti. Kažin, niekas nesiruošia rašyti scenarijaus sąmokslo teorijos pagrindams nagrinėti? Jei kas ruošiasi, galėtų pasiklausyti paskaitos apie scenarijaus rašymo pagrindus. Jei nebus filmas labai vertingas faktais, bent bus įdomu žiūrėti.

Man atrodo, sąmokslo teorijos atsiranda iš nepažinimo ir nežinojimo. Žmogaus smegenys turi tokią savybę tuščia vietą užpildyti tuo, ką jos mano esant tinkama, ką prikaupia per amžių. Kad nebūčiau balta varna, nusprendžiau ir aš teoriją sugalvoti. Jei žmonės tiki visokiais „zeitgeist’ais“, manau, turėtų surasti atgarsį jų širdyse ir šis pastebėjimas ir pasvarstymas:

Didžiausia grėsmė Vakarų civilizacijai - terorizmas. Kovai su juo metamos didžiausios lėšos ir žmonių ištekliai. Teroristinių išpuolių organizavimui būtinas veiksmų organizavimas. Atviru tekstu, aiškus daiktas, nesusiorganizuosi. Reikia rasti būdą skelbti idėjas slaptai. Bet kaip suderinti veiklos slaptumą ir viešų pareiškimų poreikį? Internetas? Nejuokinkit! Visos vyriausybės skaito kiekvieną persiunčiamą laiškelį ir stebi per interneto kameras kiekvieną žingsnį. Geriausia būtų parašyti ten, kur niekas dėmesio nekreipia ir ką perskaityti gali tik žinantys. O kas būna parašyta ant flakonų? Na, kas parašyta lietuviškai, rusiškai, angliškai, dar lenkiškai, ispaniškai ar latviškai, net vokiškai, galima suprasti daugmaž. O kas slepiasi po kringeliukais makaliukais? Kas galėtų garantuoti, kad sudėjus tam tikra tvarka arabiško teksto raides, nesusidarys atsišaukimas, liepiantis deginti visus netikėlius iki pelenų? Juk matėte liepsnos paveiksliuką. Susimąstykit, žmonės ir skaitykit etiketes…

Suprantu, mano teorija kažkuo primena keistą meną, bet pasikapsčius, visų sąmokslo teorijų pagrindai panašūs.

Laimei, ne visi hieroglifai gąsdina. Panarpliojęs vienos pažįstamos tatuiruotės reikšmę, parašytos hebrajų rašmenimis, nuklydau į mūsų prokalbės – sanskrito – raštus. Kaip sako, aidas tolimo griaustinio:

Sanskrito skaičiai.

Sanskrito skaičiai.

Meluočiau sakydamas, kad šventoji sanskrito kalba pasirodė paprasta ar labai pažįstama. Bet gera žinoti, kad nesame ateiviai iš tolimos galaktikos, neturintys nieko bendro su bendru žmonijos kultūriniu ir lingvistiniu paveldu :)

* - (sanskritas) gyvenimas yra gražus

Patiko (0)

Rodyk draugams