Karšta karšta karšta…. Taip daryti nieko nesinori, kad net nieko nedarydamas, jautiesi plušantis, kaip juodas jautis. Mažiausiai fizinių jėgų reikalauja protinis darbas. Tai skambant smagioms G. Gershwin’o melodijoms, galima ką nors nuveikti iki Saulė pradės savo baudžiamąjį žygį. Iš tiesų tai visai smagu, kad taip nešalta, bent jau geriau, nei lietaus merkiami mėnesiai tuo laiku, kol pavasarį pakeičia ruduo. Tada nosies kišti laukan nesinori, tik sėdėti kur ir keiksnoti orą. Turim progą pakeiksnoti ką nors kita. Elgetas, kad prašinėja išmaldos įkyriai. Krišnaitus, kam taip garsiai džiaugiasi. Jehovistus, kam tokie vieningi. Auskarus, kam tokie gražūs ir tinka, nors pasiusk. Ledus, kam skanūs ir šalti. Buvusius, esamus ir būsimus mylimuosius, kam nesusitinka. Draugus, kam tokie patys brangūs išlieka. Gimtadienius, kam ateina netinkamais nesavaitgaliais. Ar maža priežasčių?
Tiek jau to.
Tai va, dabar pagrindinė įrašo tema – verslo planas chuliganas. Gal jau yra kur pasaulyje toks dalykas, bet girdėti ar matyti neteko. Idėja kilo bekalbant su pažįstama apie rašymą, knygas, populiarumo vaikymąsi, autorius, leidyklų ir lietuvių konservatyvumą.
Ko žmogui reikia? Žmogui reikia atsigerti ir pavalgyti. Visa kita – antras planas. Tačiau suprantama, maisto patiekimas nėra naujovė. Kaip nėra naujovė ir knygų pardavimas. Bet kas būtų, jei abi sritis sujungtume? Galima fantazuoti kiek telpa, bet čia mano tinklaraštis ir fantazijos bus mano. Jūsiškėms skirta vieta komentarų skiltyje ;)
Tai va. Atveriame knygorano duris, prisėdame prie staliuko. Atnešamas meniu. Žvilgt, o tenai pirmi antri patiekalai, gėrimai, desertai. Kol kas viskas konservatyvu. Bet kitoje lapo pusėje kažkas netikėto – knygų pavadinimai. Kol laukiama užsakytų patiekalų, pateikiami lapeliai su ištraukomis iš siūlomų ir pasirinktų knygų. Test drive‘as, taip sakant. Jei klientas pageidauja, jo pasirinkta literatūra gali būti išspausdinama ir įrišama. Pasidomėjau, šiais laikais ne problema tai padaryti per kelias, kelioliką minučių. Galima būtų pasirinkti šriftą, jo dydį, kietus ar minkštus viršelius etc. Galima būtų pasirinkti ir jau išspausdintus leidykloje kūrinius, jie būtų pateikiami gatavi, tik „pašildyti“ autoriaus autografu.
Pradžioje maniau planą su elektronine spauda ir skaityklėmis. Bet kol kas Lietuvoje šie įrenginiai nusikalstamai brangūs. Bet elektronika pinga greičiau, nei auga medžiai popieriaus gamybai. Tai gal po kelių metų ši problema jau nebus tokia aktuali.

Patiko (0)

Rodyk draugams