Va kažin, jei ringe kovotų tokie priešininkai, kas nugalėtų? Bijau, vieno raundo neužtektų. Net ir viso mačo būtų negana. Kaip jau rašiau anksčiau, dabar leidausi į religinių knygų skaitymą. Viena apie krikščionybę, kita - apie islamą. Pastarąją jau perskaičiau, o su krikščionybe nuodugniau susipažįstu dabar. Kol kas galiu padaryti tokias išvadas: pirma - dialogas geriau už monologą.  Bent jau įdomiau. Dievas yra vienas. Netgi ne vienas, o Vienintelis. O visa sumaištis su tikruoju dievu yra paprasčiausias nesusipratimas. Kaip toje dainoje - „Neklausk tu meilės vardo, - jai tūkstančiai vardų“. Abi didžiosios religijos vienareikšmiškai neigia reinkarnaciją. Islamas turi stipresnį bibliografinį pamatą, nei krikščionybė. Biblija, skirtingai nei Koranas, taisyta, redaguota, papildyta, sutrumpinta ne kartą. Todėl visada išlieka galimybė abejoti teksto autentiškumu. Antra vertus, interpretavimo laisvė skatina žmones mąstyti. Kad mąstymas nėra blogai, teigiama ir Korane. Aklas tikėjimas nėra vertybė, vertybė - sąmoningas tikėjimas. Tas man patinka. Švietimo svarba islame akcentuojama labiau, nei krikščionybėje. Būtent dėl šios savybės paminėjimo knygos (Klausimai islamui) anotacijoje įsigyjau būtent ją.
Va, dar dėl džichado išaiškinimo. Džihadas reiškia grūmimąsi, stengimąsi Dievo kelyje. Yra didysis džichadas ir mažasis džichadas. Kitatikių atvertimas į islamą ir žinių apie Pranašą skleidimas yra mažasis džichadas. Didysis džichadas - pastangos pačiam gyventi pagal Dievo priesakus ir kova prieš savo nafs. Labai išmintinga. Bet nenoriu išsiplėsti labai. Kažin ar iki šios tinklaraščio vietos dar kas išskaitys:)
Kaip bebūtų, drąsiai rekomenduoju siekiantiems sužinoti apie islamą bent jau bendram išsilavinimui.
Būčiau pasiruošęs geriau apžvelgti knygą, bet esu ją pažadėjęs paskolinti, tai nenorėjau markeriu kol kas marginti puslapių.

Atidesnis skaitytojas pakels antakį, o gal net abu, išreikšdamas nesupratimą dėl aukščiau pateikto teksto neatitikimo pavadinimui. Ramiai, viskas kontroliuojama. Astrologijos dalį atstovaus mano Zodiako ženklo trumpa apžvalga, pateikta man pažįstamos DDD.

Žmonės, gimę po Mergelės ženklu yra gana prieštaringi. Jų išmintis susipynusi su protu, artistiškumas su tikslumu ir paprastumu. Tai jautrūs žmonės. Kasdienybėje tokie žmonės yra tikslūs, tvarkingi iki smulkmenų, bet patrauklūs ir labai patikimi. Ieškodami tobulybės, nusivilia kitais, o kritikuodami dažnai praranda pažįstamus. Charakteringi Mergelių bruožai — tvarkingumas, siekimas tobulėti. Po Mergelės ženklu gimę žmonės yra geri, teisingi ir mieli draugai. Pernelyg didelis atsargumas dažniau pakenkia nei padeda Mergelėms.
Mergelė — nesuprantamiausias ir paslaptingiausias Zodiako ženklas. Šio ženklo žmonės gali atrodyti šalti, bijantys kritikos, nors jų vidinis pasaulis labai jautrus ir šiltas.
mus abu globoja Merkurijus :)
Geriausi partneriai Tauras ir Ožiaragis, taip pat Svarstyklės, Skorpionas, Vėžys, Liūtas.
Nesutaria su Šauliu, Žuvimis, Dvyniais.
Mergelė vyras
Jis turi analitinį protą. Labai darbštus ir savo įrankius laiko tvarkingai. Jo ambicijos verčia siekti viršūnių pasirinktoje profesijoje ar darbe. Jis tiki, kad jei ką verta padaryti, tai būtinai tobulai. Siekia būti teisingas, korektiškas. Gali pasirodyti, kad yra įkyrus, tačiau taip pasireiškia jo nuoširdumas ir atvirumas. Pakankamai tolerantiškas žmogus, tik nekenčia netvarkos. Būna ištikimas ir solidus vyras. Vienas geriausių tėvų. Jis nėra itin geras meilužis ir niekada nepasieks viršūnių, bet ilgalaikei sąjungai jis puikus partneris.

Aišku, kiek žeidžiaa pasakymas apie ne kokias meilužio savybes, bet tikriausiai tai gali paaiškinti frazė, kad jie „savo įrankius laiko tvarkingai“ ;) Juokai juokais, bet didžioji apibūdinimo dalis tinka. Žinia, gyvenimo smūgiai ir randai kiek iškreipia bendrą vaizdą.

Klausiate, kaip baigėsi religijos ir atsrologijos dvikova? Dėl skirtingų svorio kategorijų mačas atšaukiamas. Sunkmetis visada padidina susidomėjimą visokiomis mistikomis ir (dar) nepaaiškintais faktais. Bet aš pasilieku prie seno gero mūsų Dievo. Diplomatas-pacifistas manyje šnabžda, kad pasauliui reikia vienijančios religijos. Kuo toliau, tuo labiau. Mums visiems.

Patiko (0)

Rodyk draugams