Religija buvo ir yra įdomi tema pamąstymams ir pokalbiams. Nors esu netikintis, niekada neatsisakau polemizuoti šia tema. Tai toks unikalus reiškinys, kurio atsiradimo priežastys nežinomos ir vargu ar kada paaiškės.

Ši tema įkvėpta Jehovos liudytojos, apsilankiusios nelabai seniai pas mane namuose su savo maža dukrele. Dukrelė kalbėjo visai be įkvėpimo ir tampė mamą už sijono, ragindama pasišalinti. Motina tuo tarpu negaišo laiko ir užvedė temą apie tikėjimą, kodėl žmonės netiki ir panašiai. Ne ant to pataikė… Žinia, kodėl netiki. Bet ilgai neužsibuvo - dukra, stiprus užsienietiškas akcentas neleido leistis į gilias teologines diskusijas. Tad įteikė porą knygelių ir mintyse padėjusi varnelę, nuėjo. Traukiu psichinius ligonius, Jehovos liudytojus ir krišnaitus.

Šiandien galų gale atėjo dvi knygos (šįsyk jau mano pačio seniai užsakytos ir nusipirktos) religijos tematika.

Viena knyga

Kita knyga

Klausimai islamui

Stengsiuosi užpildyti savo išsilavinimo spragas. Nes Dar tada, kai buvo tikybos pamokos, jų nelankiau, nes jas vedė katalikų kunigas, o aš ne taip įsivaizdavau tikybos mokymą. Man būtų buvę įdomu mokytis tikybos, o ne vien katalikybės. Tad pasirinkau etikos pamokas.

O ši anotacijos frazė mane įtikino, kad pasirinkau teisingai:

F. Gülenas tvirtina, kad, norint kontroliuoti mases, pakanka paprasčiausiai neteikti joms žinių. Tokios tironijos galima išvengti tik pasitelkus švietimą. Jis tiki, kad kelias į socialinį teisingumą grindžiamas atitinkamu visuotiniu švietimu, nes tik tai suteiks žmonėms pakankamai supratimo ir tolerancijos gerbti kitų teises.

O pirmoji knyga - pažvelgti į Frederiko Breigbederio (Frédéric Breigbeder) kitą pusę ir pasisemti šviesių minčių šnekai su ateityje dar tik sutiksimais Jehovos liudytojais;)

Patiko (0)

Rodyk draugams